top of page
הקול שלכם

בוגרי הסדנאות והקורסים מספרים על החוויה שלהם.

כל התמונות צולמו במסגרת הופעות הסיום של הקול מתחבר

pic1.jpg
רעיה דייזי

"הקול מתחבר זו חוויה שלא ניתן להסבירה במילים וצריך לחוות אותה כדי להבין. הקול מתחבר זה הרבה יותר מביטוי קולי. זה החיבור לאני הפנימי, לעצמי, לרגשות, לקולות, לקשיים ולהצלחות ועיבוד של כל אלה בכל מפגש מחדש. 

הקול מתחבר מפגישה את המשתתף בה עם תכנים שונים ומגוונים ונותנת הזדמנות למצוא את היכולות לשיר, לכתוב, להלחין, להרגיש, ליצור, לרקוד ולעוף. גם כשחושבים שזה לא אפשרי. 
מרב, ברגישותה הרבה ובקסם שהיא מפזרת, מצליחה לגעת בכל אחד ואחד ממשתתפי הקורס ולהוביל אותו בדרך הנכונה רק לו ויחד עם זאת, ליצור חיבור מיוחד של אנשים שמגיעים מקשת רחבה של מקומות, כישורונות, תחביבים, מקצועות וגילאים. 
הקול מתחבר זו חוויה של פעם בחיים ומתנה שכל אדם שאוהב את עצמו חייב להעניק לעצמו."

יוני חיימוביץ
חבר להקת "אנשי הארון"

"מעבר לטכניקה קולית, יש גם עיסוק ביצירתיות, אלתור וביטוי עצמי.
תוך כמה מפגשים הרגשתי שיפור גדול באיכות של הקול שאני מוציא ובהרגשה שלי כשאני שר.

החברים ב"אנשי הארון" ראו, פרגנו, ולראשונה קיבלתי שורה שלמה לשיר לבד במופע שלנו. המנעד הקולי שלי התרחב.

היה לי כיף במפגשים! יופי של אנשים, יופי של אוירה.

מרב נהדרת – מקצועית, רגישה, קולטת יפה כל אחד, נותנת תשומת לב, מתייחסת יפה ומאוד מאוד כיפית!
לכל מי שאוהב לשיר ורוצה להקדיש קצת תשומת לב לקול שלו אני מאוד ממליץ לבדוק את האופציה הזאת.  

לא צריך שום ניסיון. רוב האנשים בקבוצה לדעתי חסרי נסיון לחלוטין, אבל גם אני שהגעתי מנוסה יחסית הפקתי המון."

 יוני חיימוביץ.jpg
אפרת איתי.jpg
אפרת איתי

"את מרב פגשתי ממש במקרה בהופעה שלה וגיליתי שהיא גם עושה סדנאות ומפגשים אישיים לשירה וביטוי קולי. עכשיו אני, כל חיי אהבתי לשיר. אבל מה, כל חיי חייתי ב׳ידיעה׳ שאני לא יודעת לשיר ולכן שלא ישמעו אותי חס וחלילה (חוסכת את הסיפורים והחוויות השונות :) ).


 אז החלטתי שמרב תעזור לי להגשים חלום ו׳תלמד אותי׳ לשיר. הצטרפתי לסדנא אחת, ולא הספיק לי. ולעוד אחת, ולא הספיק לי. וכך מצאתי את עצמי חוזרת לעוד ועוד סדנאות ומפגשים אצל מרב. למדתי הרבה שיעורים בסדנאות האלה, על עצמי, עם ובלי קשר לשירה. אבל בעקר בעקר למדתי להנות ולהשתחרר ולשחק עם הקול שלי לבד ועם אחרים (במיוחד עם הבת שלי).
אז תודה מרבי, על ש׳לימדת אותי׳ לשיר"

music note-01.png
אבי משיח
"ההכרות שלי עם מרב התחילה לפני כמה שנים. כמי שתמיד אהב מוזיקה, אבל אף פעם לא באמת עשה את הצעד המתבקש, כדי להיכנס לעולם הזה, גיששתי דרכי בכל מיני התנסויות, עד שהגעתי, די במקרה לאתר של מרב.

משהו שם הרגיש לי מאוד נכון. למחרת כבר דיברנו וקבענו להיפגש. הגעתי מתוך ידיעה שאני אוהב ויודע לשיר ורוצה מאוד להתפתח בכיוון. מאותו רגע שנכנסתי וסיפרתי למה הגעתי, התחלתי לפסוע בשביל שאת הנתיב והיעד שלו, מרב ניתבה. בכישרון וברגישות גדולים מאוד היא זיהתה את היכולות ליצור , לכתוב, להלחין, לנגן וכמובן גם לשיר נכון.
כך, משבוע לשבוע גיליתי עולמות חדשים, שלא שיערתי שאני יכול להיות בהם. ההתפתחות הזו הובילה תהליך, משמעותי מאוד, של התבוננות אחרת, על תחום המוזיקה ועל העולם בכלל.
בשלב השני הצטרפתי לקורס "הקול מתחבר". קורס מקיף ומאוד ממלא ומפרה, לימוד רחב ונגיעה בהמון תחומים הקשורים ליצירה, ולהופעה בפני קהל. יותר מקול ניתנה שם מתנה גדולה בדמות החופש להיות מי שאתה, החופש ליצור ולהביע. זו הייתה קבוצה של אנשים מקסימים, שעברה יחד כברת דרך של התפתחות והשיא היה כמובן במופע סיום, שנותר כזיכרון של חוויה מעצימה.
למרב כשרון ענק, שלוב ברגישות והבנת נפש האדם ובעיני שלי היא שליחה בעולם, אשר יש ביכולתה להתוות דרך לאנשים רבים המחפשים אותה. אני ממליץ לכל מי שמרגיש שהקול והצלילים פועמים בתוכו חזק ומבקשים לצאת פשוט ליצור קשר עם מרב. היא כבר תדע איך לגרום לכם, להגיע לאן שתרצו."
אבי משיח.jpg
 לבנת שרעבי.jpg
לבנת שרעבי

"הכל התחיל כשרציתי לשיר ולא הצלחתי, נורא התביישתי ולא יצא לי קול.. ראיתי את השם של מרב לצד סדנה של שישה מפגשים שנקראת הקול מתחבר. נרשמתי אליה, סקפטית, אבל אמרתי ננסה.. מאז זה סיפור אהבה, מרב עזרה לי למצוא את הקול שלי, בסבלנות, באמפתיה, כל כך נהניתי והרגשתי שמשהו בי נפתח ומשתחרר. זה היה מדהים! 
אחרי כשנה נרשמתי לקורס נוסף של מרב, שלושה חודשים בקבוצה יותר גדולה, וזה היה באמת משהו מיוחד, שילוב של סדנאות עם אמנים, משחק, תיפוף, טיול שטח ובסוף אפילו הופענו מול קהל. כל פעם אחרי סדנה עם מרב, הרגשתי שלמדתי משהו חדש על עצמי שגרם לי להרגיש יותר נחת ושלווה, אני ממליצה עליה לכל מי שרוצה לגלות את עצמו, להרגיש טוב וכמובן לשיר."

crowd.jpg
יהב דגן
"בתור בוגר קורס 'הקול מתחבר' - קורס שקשה מאוד להסביר במילים בטח ובטח בכמה משפטים, אני רוצה להמליץ על מרב קלין בתור מורת דרך, חברה אמיתית ופשוט מתנה שקיבלתי.
אני חייב להגיד שהייתה לי התלבטות האם להירשם לקורס (של חצי שנה) או לא, מכיוון שמוזיקה בשבילי היא המון דברים אבל הכל תחת הכותרת 'תחביב'.
ההתלבטות התחלפה בהבנה שעשיתי את ההחלטה הנכונה
וההבנה שעשיתי את ההחלטה הנכונה התחלפה בהבנה עמוקה יותר שעשיתי החלטה שממש שינתה את חיי.

מבלי לשים לב, חיכיתי כל השבוע ליום שלישי בשעה 18:00. 
זה היה הדבר לחכות אליו כשמתחילים את השבוע. 
זה היה הדבר שכל כך התבאסתי שהגיעה השעה 21:00. 
זה היה הדבר שהיה כל כך חסר לי

מרב הצליחה לגבש את החבורה הרבגונית הזו (גברים ונשים מגיל 20+ ועד 60+) לחברים טובים עם בסיס משותף - מוזיקה.
 

אז למי שעדיין מתלבט - הכי פשוט:
תנסו, כל השאר יקרה לבד"

יהב דגן.jpg
 שני חיים.jpg
שני חיים

"Wow אחד גדול
סיימתי בקיץ 2015 סדנת הקול מתחבר 12 עם מרב ועוד 15 מופלאים אחד אחת
והתאהבתי 
התאהבתי בימי שלישי ב 18 בערב ( שתמיד היו נגמרים מהר מידי) 
התאהבתי במקום עצמו
התאהבתי באנשים ובמרב התאהבתי בכל אחד ואחת מאומני האורח האדירים ( הקורס היה בנוי בצורה כל כך חכמה ומעשירה שאין דרך לתאר כמה התפתיתי ולמדתי ) 
ממליצה בחום רב 
תודה
געגועים והכי כיף בעולם לשיר ולבטא את המתנות שבקול שלנו שהרי הקול זה החיבור הכי גדולה לנשמה בעיני."

ליאן אושרת שדה

זה הרבה יותר ממוזיקה, הרבה יותר מקול..

זה באמת הכול דרך הקול שמתחבר.
חוויה רבגונית שפשוט פותחת אותך לעולמות חדשים - בעצמך. 
לדעת להעז. לדעת ליהנות. לדעת להתבטא. לדעת לא לדעת וגם לדעת לדעת. מי שנרשם לסדנה או מגיע למפגשים פרטיים פשוט נותן לעצמו מתנה בדמוי ליווי של מטפלת רגישה, איכותית, מלאת כלים ואפשרויות ובעיקר, מעוררת השראה. מומלץ פלוס פלוס!!

 ליאן אושרת שדה.jpg
זיוואני.jpg
ז'יוואני 
"הי, שמי ז'יוואני ובשלוש שנים האחרונות השתתפתי במגוון פעילויות בהנחייתה של מירב, כולל 3 סדנאות רב חודשיות כאסיסטנט ומשתתף, ובמספר סשנים פרטיים.
לפני ההכרות שלי איתה, לא שרתי מאז כיתה ד'. למרות שאני מוסיקאי ומנגן בגיטרה, הביטוי הקולי שלי היה חסום. בצורה הכי ביתית, תומכת ומיקצועית כבר בסוף הסדנא הראשונה הייתי על הבמה בלי כלי נגינה - ושרתי. לא שהרגשתי זמר או שזה מה שאני עושה הכי טוב, אבל נהנתי מזה! ורציתי עוד. לכן המשכתי בעוד 2 סדנאות עומק שרק העמיקו וקיבעו את המקום החדש שלי עם הקול שלי. אני לא מתבייש בו יותר. מכיר אותו ואת המגבלות שלו ונהנה לבטא את עצמי בכל הזדמנות של שירה או סשן קולי. חוץ מהקול עצמו הדבר חיזק אצלי מקום שהיה חסר ביטחון והשפיע בעקיפין על מי שאני. 
בהקשר הזה העבודה עם הקול בצורה שבה מרב מביאה אותה, נוגעת לא רק ברמת השירה עצמה, אלא גם בעומקים ורבדים מהותיים של מי שאנחנו, הקשר עם עצמנו והביטוי שלנו.
אוסיף שהסדנאות היו מאוד מעניינות, מגוונות מאוד עם אמני אורח בהרבה תחומים רלוונטיים והרבה כייף קבוצתי :)
 
בנוסף יצא ועדיין יוצא לי לעבור סשנים פרטיים עם מרב בהקשר הקולי והטיפולי. ואין לי מילים לתאר את הדיוק והחכמה שהיא מביאה. באמת עושה אצלי שינוי.
הקול מתחבר בכייף, בנועם ובמיקצועיות. מומלץ !!!!"
אורלי בך

"מרב יקרה, אני רוצה להודות לך על תקופה שבה פתחת ושיחררת ואיפשרת למעיינות של שירה ויצירה לנבוע החוצה מתוכי ומתוך האחרים בקבוצה הנפלאה שיצרנו ביחד.

ברגישות, בהקשבה המדויקת ובתבונת הלב שלך, ידעת להזמין אותנו ולגעת הן בעומק והן בקלילות.

גיליתי את היכולת להתחבר ומשם לאלתר, ואת היכולת להעיז ולהשמיע את הקול האמיתי שלי".

 אורלי בך.jpg
 עינת.jpg
עינת
"וואוו איך אפשר לתאר במילים כזו חוויה!!! 
מה שמירב נתנה לי זה את הדלת לביטוי של עצמי! הצליחה להראות לי את מה שאני לא ראיתי או לא הסכמתי לחשוף. הרי שחרור ופתיחה של הקול והיצירתיות מביאים לשחרור ופתיחה בכל תחום בחיים, וזה מה שקרה בסדנת הכל מתחבר. בנוסף לקבוצה של אנשים מ ד ה י מ י ם, -תחושות השייכות, החיבור, החברות, הפתיחות, כמה חיכיתי לכל מפגש פעם בשבוע! 
(וכמה רציתי שזה ימשיך וימשיך...!)

ו- לשמוע את מרב שרה מזיז כאלו מיתרים שאי אפשר להישאר אדישים - ורק זה כבר מעביר שלב בחיים:)
תודה מרב על כל זה ועוד."
ארז גביש

מוזיקה מעולם לא היתה חלק מהחיים שלי. בכלל אמרו לי שיש לי קול של קרפדה. אם מישהו היה אומר לי שאשיר שירים שכתבתי והלחנתי לא הייתי מאמין לו.

הגעתי לסדנה של מרב די במקרה, משם המשכתי גם למפגשים אישיים.

זאת אחת המתנות הכי גדולות של החיים שלי. מפגש של פנים וחוץ, חיבור לרגש, וגילוי יכולות שמעולם לא ידעתי שקיימות בי.

ארז גביש.jpg

צלמים: יאיר גולומב וניב קנטור

משתתפים מספרים
הקול מתחבר לעינב כהן
01:02
הקול מתחבר לתמיר גולן
01:17
הקול מתחבר למלי ארגמן
01:30
הקול מתחבר לאיריס ומרווה
01:48
הקול מתחבר לשרית חביב
01:21
הקול מתחבר לנעה קרוק
00:37
הקול מתחבר לגלית חיון
00:47
bottom of page